zpátky na výpis

Výprava do Čelákovic

   Je červen, doba školních výletů. Také naše třída 4.B se vypravila na školní výlet do Čelákovic. A co jsme zde všechno vIděli?

    Naše první kroky vedly do Okresního muzea. Zde nás přivítal pan ředitel a celým muzeem nás provedl. Řekl nám o sbírkách historických  nálezů z našeho okolí. Vysvětlil nám význam muzeí pro zachování předmětů a nálezů z minulosti pro poučení součastníků i budoucí  generace. Prohlídka a výklad pana ředitele se nám moc líbily.

 

   Pokračovali jsme kolem řeky Labe na prohlídku zdymadla a nové lávky, která spojuje čelákovickou stranu s chatovými osadami v Káraném. Paní učitelka nám vysvětlila význam zdymadla a jeho provoz. U nás máme jen potoky a potůčky, proto bylo zajímavé dozvědět se něco  nového i o naší největší řece Labi.

 

   Cestou zpět jsme se zastavili na novém stadionu. Čekal nás tam pan trenér. Vyzkoušeli jsme si start závodního běhu i celou atletickou dráhu. Dozvěděli jsme se jaké sportovní disciplíny se zde trénují. Zastávka na stadionu byla příjemným zpestřením.

 

   Zastavili jsme se na náměstí a naše kroky vedly neochvějně k hezké cukrárně. Nikdo neodolal nabídce zmrzliny a dalších pamlsků. Protože  do odjezdu našeho autobusu nám zbývalo dost času, zahráli jsme si pohybové a míčové hry v přilehlém parku.

 

   Pak už byl čas návratu. Odjeli jsme autobusem do Úval a dalším do Škvorce. Výlet jsme zakončili procházkou do Třebohostic. “ Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu.”

                                                                                                                                                                       Božena Gramanová