zpátky na výpis

Výprava s rodiči

Píše se datum 13. května 2019, toto je datum naší společné výpravy s rodiči. A co jdeme objevovat? Krásné okolí naší školy, obec Třebohostice a chráněné území Na Plachtě. Role průvodce se ujal tradičně pan Mgr. Trnka. Zkontrolujeme batůžky se svačinou a vyrážíme.

První zastávkou je naše lípa Libuška a pak již stoupáme společně s rodiči přes Třebohostice směrem Na Plachtu. Zastavujeme se u kamene s dvanácti důlky jako sedátky. Samozřejmě jej spojujeme s pohádkou o dvanácti měsíčkách. Ve starších pověstech se říká, že se zde zjevil Ježíš Kristus a dvanáct apoštolů. Od tohoto kamene stoupáme na vyhlídku. Pod nohami nám leží Třebohostice a Škvorec. Při dobrém počasí se dá zahlédnout Ještěd, Krkonoše, Milešovka a Říp se štěstím i Šumava. Ukázali jsme si s pomocí rodičů práci s mapou a buzolou. Samotná Plachta nám nabídla krásnou přírodu a skvělý žabí koncert. Pan Trnka nám půjčil i zkamenělinu obyvatele Plachty z prvohor trilobita.

Po výšlapu každému vyhládne a tak jsme si uprostřed té nádhery udělali piknik. Pak už nás čekala zpáteční cesta. U školy jsme poděkovali rodičům, že si udělali čas na naši společnou výpravu. Samozřejmě jsme poděkovali našemu průvodci panu Mgr. Trnkovi za skvělý komentář a výklad. Společně jsme si užili skvělé odpoledne.    Božena Gramanová