zpátky na výpis

Vyhráli jsme okresní kolo Mc Donald´s Cupu 2017/2018

Ve čtvrtek 10. května 2018 proběhlo okresní kolo Mc Donald´s Cupu 2017/2018 základních škol. Naši kluci  ze 4. A (Matyáš Dvořák, Richard Telka a David Franěk) a 5.B  (Březina Štěpán, Lukáš Votava, Kevin Kutílek, Matěj Hronek a Pavel Žaba) jeli reprezentovat naši základní školu v kategorii starších chlapců základních škol okresu Praha - východ. V základní skupině porazili ZŠ Tuklaty 7:1 (Votava 3, Březina 2, Kutílek 1, Franěk 1), výborné Nehvizdy 3:0 (Votava, Březina, Kutílek) a ZŠ ze Staré Boleslavi 5:0 (Březina 4, Kutílek 1). Ze skupiny postoupili jako favorité, což potvrdili v dalším postupovém utkání proti  ZŠ Říčany vítězstvím 5:1 (Březina 4, Votava 1) a následně v dalším utkání se ZŠ Klecany 4:1 (Březina 2, Votava 1, Kutílek 1). Výsledky naznačují, že vše šlo celkem snadno, ale kluci hráli skutečně  velmi obětavě, bojovně, ale slušně, velmi dobře kombinovali a především proměňovali šance! Vytoužené finále proti ZŠ Jirny bylo hodně vyrovnané, měli jsme mírnou převahu, kterou kluci potvrdili gólem Štěpána Březiny a celkově jsme tak zvítězili a stali se šampiony okresu Praha - východ. Vítěz okresního kola postupuje do krajského kola, které se koná 15.května 2018 v Neratovicích.                                                                                                                                                                                                                                                                           

Mgr. Josef Koting