zpátky na výpis

Stavíme si mosty

V novém roce je naše třída přihlášena do projektu Polytechnika do ZŠ. Žáci se budou setkávat s lektory, kteří se s dětmi budou učit pomocí různých zajímavých ,,technických" pomůcek, které by měly dětem vysvětlit záhady v našem světě. 

6. února jsme měli 1. lekci, kde nám lektor vysvětlil, jak se staví, ale hlavně navrhují mosty. Žáci se mohli seznámit s konstrukcemi mostů, z čeho se mosty mohou stavět a jaké mosty máme v ČR i ve světě. Dle obrázků žáci odpovídali na otázky a na základě odpovědí musíme říct, že je daná problematika zaujala. Ve skupinách následně dostali úkol - postavit most, který musí vydržet váhu 2 těžkých penálů.

Děti ve skupinách spolupracovaly, komunikovaly a byly natěšeny, zda jim to opravdu vydrží. Po uplynutí času, každá skupina představila svůj most (jak se jmenuje, jak to stavěli, k čemu se využívá jejich most). Zda vydržel? Je možno vidět ve fotografiích. Na další setkání,  se všichni těšíme.