zpátky na výpis

Prázdninový výlet ŠD

Prázdninové toulky nás zavedly do kolínského kraje, kde se nachází zámek Radim (postavený r. 1610). Pro naši cestu jsme zvolili ohnivé oře (autobus a vlak), kteří nás bezpečně a včas dopravili na místo určení. Náš příchod pozoroval místní obyvatel Mikeš II., který se vyjímal na ramenou dámě v dlouhých karmínových šatech (naše průvodkyně zvaná "paní hraběnka"). Měli jsme i možnost přivítat se s majitelem zámku, panem Bohuslavem Opatrným.  Již při prvních tónech harfy, kterou umí paní hraběnka libě rozeznít (ukázalo se, že její hraběcí milost oplývá schopností rozeznít i loutnu a klavír) nám bylo jasné, že zámek má užasnou atmosféru. Měli jsme možnost nahlédnout do zařízených zámeckých pokojů, černé kuchyně, jídelny, žaláře a pokojíku alchymisty.Prohlídku interiéru jsme zakončili módní přehlídkou, kde jsme se jakoby mávnutím kouzelného proutku mohli stát mušketýry, komtesami, komornými apod. Druhou částí prohlídky byla návštěva zámeckého parku. Tady nás čekalo překvapení - stádo ovcí kamerunských, které jsme mohli podarovat pamlsky od paní hraběnky. Když nastal čas loučení, zamířili jsme opět na stanoviště ohnivých ořů (čekání jsme si zpestřili krátkou návštěvou na místním dětském hřišti).

Prázdninový podzimní den jsme si opravdu užili a návštěvu zámku Radim můžeme vřele doporučit.