zpátky na výpis

Krajské kolo Mc Donald´s Cupu 2018

Krajské kolo Mc Donald´s  Cupu 2018

Přátelé, kamarádi, my Vám nic neslibujeme, my Vám ty medaile přivezeme!

V úterý 15. května 2018 jsme po vyhraném okresním kole Mc Donald´s Cupu jeli do Neratovic reprezentovat nejen okres Praha – východ coby vítězové, ale především naši  Základní školu Škvorec! Ve starší kategorii „B“ chlapců 4. A 5. tříd mimo nás soupeřily o postup do republikového finále v Ústí nad Labem  ZŠ Kolín, Lysá nad Labem, Kostelec nad Labem, Uhlířské Janovice a favorizovaná Mladá Boleslav. Hrálo se ve skupině systémem každý s každým 2x10 minut, tudíž nás čekalo 5 utkání a 100 minut hracího času!! V prvním utkání jsme zvítězili nad Lysou nad Labem 3:1 hattrickem Štěpána Březiny. Ve druhém zápasu kluci převálcovali ZŠ Kolín 9:1 (Březina 4, Lukáš Votava 3, Kevin Kutílek  1, David Štěrba 1). Třetí zápas byl velmi obtížný, proti předpokládanému vítězi Mladé Boleslavi jsme začali velmi špatně, po pár úvodních minutách jsme prohrávali 3:0, ale neuvěřitelnou bojovností, pohybem a výbornou střelbou kluci nakonec Bolku přestříleli na konečných 6:4! (Březina 3, Votava 2, Kutílek 1) Předposlední zápas s Uhlířskými Janovicemi byl velkou neznámou. Žáci z Uhlířských Janovic totiž porazili Mladou Boleslav těsně 2:1 ve velmi urputném a taktickém boji. Bylo jasné, že vítěz tohoto utkání bude šampionem krajského kola Mc Donald´s Cupu v Neratovicích. Bohužel se nám nevydařil vstup do utkání, snad na kluky dolehla únava z předchozích zápasů, každopádně jsme velmi rychle inkasovali 3 branky a naše škvorecká mašina se ne a ne rozjet…Góly padaly dál hlavně do naší sítě a nakonec jsme prohráli 3:9 (Březina 2, Kutílek 1). Obrovské zklamání, v tuhle chvíli jsme všichni věděli, že nepostoupíme na Svátek fotbalu - republikové setkání nejlepších žákovských týmů z celé ČR v Ústí nad Labem 29. a 30. května 2018. V posledním utkání jsme všem divákům opět ukázali fotbalovou krásu a po pozvolnějším začátku jsme nakonec porazili Kostelec nad Labem největším rozdílem branek jaký na turnaji  dokázalo kterékoli mužstvo v kategorii „B“ – 10:1(Březina 4, Votava 3, Pavel Žaba 2, Kutílek 1). Dobojováno! Na slavnostním vyhlášení si kluci došli pro stříbrné medaile a  pohár za druhé místo v krajském kole Středočeského kraje Mc Donald´s Cupu 2018!

Lukáš Votava se stal nejrychlejším střelcem turnaje! Dokázal vstřelit branku v jednom z utkání již v 8 sekundě! Štěpánu Březinovi unikl titul krále střelců pouze o jedinou branku = nastřílel během turnaje 16 gólů!! Se 17 brankami zvítězil chlapec z vítězných a postupujících Uhlířských Janovic .

Děkuji všem klukům za příkladnou reprezentaci  naší ZŠ Škvorec, slušné vystupování, chování  i mimo samotné zápasy, fair play chování  a bojovnost při zápasech, kamarádství v týmu!  Děkuji  panu Josefu Votavovi za pomoc a praktickou podporu při okresním a krajském kole Mc Donald´s Cupu 2018, fotbalovému oddílu Škvorec za materiální výpomoc. Děkuji  všem  rodičům  mladých fotbalistů za vstřícnost a souhlas s reprezentací jejich synků na obou turnajích,  paní Březinové za aktivní účast a fandění  v průběhu okresního i krajského kola  Mc Donald´s Cupu 2018!

Mgr. Josef Koting