zpátky na výpis

Budeme uklízet svět

I v tomto školním roce se naše škola rozhodla zapojit do celosvětové akce Ukliďme svět.

Žáci se svými vyučujícími vydají uklízet okolí obou budov naší školy (Škvorec, Třebohostice) ve čtvrtek 22. 9.

Úklidové akce budou probíhat po celé České republice. Na stránkách https://www.uklidmesvet.cz je zveřejněná úklidová mapa, kterou mohou využít zájemci o úklid, kteří nemají vlastní uklízecí partu a budou hledat organizované úklidy ve svém okolí. Najdou v ní kontakt na organizátora, místo setkání, datum, čas i další organizační pokyny.

„Věříme, že se letos do úklidů zapojí velké množství dobrovolníků, organizací, škol i školek. To ukazuje na fakt, že mají lidé v České republice zájem o přírodu a své okolí. Jsme také rádi, že můžeme dobrovolníkům poskytnout i nezbytné úklidové pomůcky, pytle a rukavice, což je možné díky podpoře akce od našich sponzorů, Ministerstva životního prostředí i hl. m. Prahy pro úklidy v Praze,“ říká Veronika Andrlová.

Kompletní informace o kampani i pravidla k soutěžím jsou již nyní dostupné na stránkách kampaně www.uklidmesvet.cz.